Jak bude vypadat výuka na dálku

V době uzavření základní školy, bude probíhat výuka na dálku. Učitelé budou žákům jednotlivých tříd rozesílat učební materiály, domácí úkoly a informace potřebné ke studiu.

Domácí úkoly budeme posílat vždy v pondělí a budou na týden. Další pondělí pošleme nové. Nechceme naši zodpovědnost za výuku přenechat na Vás, a proto naučte děti samostatně konzultovat s vyučujícími, konzultovat opravy a nejasnosti. K rozesílání učebních materiálů, bude využíván e-mail.

Každý všední den pak budou učitelé dostupní v čase od 9:00 do 11:00 na individuální konzultace a rady. Pro konzultace bude využívána aplikace Skype. Konzultace je nutné domluvit s vyučujícími předem na určitý čas. Každý hovor bude na max. 15 minut., aby se dostalo na všechny.

Velice vás žádáme o dodržení následujícího postupu. Buďte prosím trpěliví, během prvních dnů, si na vše musí zvyknout jak vyučující, tak žáci.

Výuka po Skype (videohovor):

Učitelé budou rozesílat informační emaily a sms zprávy s uvedeným termínem videohovoru. Na tuto dobu si prosím připravte počítač s webkamerou, sluchátky a mikrofonem. Lze využít i jinou variantu a to mobilní telefon nebo tablet. Na většinu zařízení je zapotřebí nainstalovat aplikaci skype (pro počítače, mobilní telefony a tablety stahujte na oficiálním webu Skype).

  1. V domluvený čas obdržíte e-mail od vyučujícího s odkazem na videohovor
  2. Na tento odkaz klikněte
  3. Připojte se jako host
  4. Napište své jméno
  5. Klikněte na PŘIPOJIT SE
  6. Klikněte na ZAČÍT HOVOT (vpravo nahoře)
  7. Klikněte na ZAČÍT HOVOR (zelené uprostřed)

Abychom se viděli a slyšeli, povolte a odklikněte ikony kamery a mikrofonu dole uprostřed. V návaznosti na vámi používaný webový prohlížeč, je velice pravděpodobné, že se zobrazí upozornění. Tato upozornění prosím neignorujte, přečtěte a povolte příslušné možnosti. Bez povolení kamery a mikrofonu nebude hovor možný.

Během prvního týdne vyzkoušíme možnosti a pokusíme se vyladit výuku na dálku tak, aby způsob komunikace vyhovoval většině. Pro další kontakt s učiteli využijte níže uvedený telefonní kontakt, email nebo se domluvte na videohovoru.

Pokud budete mít technické problémy s připojením k videohovoru, obraťte se prosím na Petra Kyselu (739 403 285).

Užitečné informace

Od 16.3. spouští Česká Televize každodenní dopolední výuku na ČT2 – UčíTelka, která bude věnována právě žákům prvního stupně. Výuku je možné sledovat v televizi, živě na webu České Televize nebo jednotlivé díly můžete žákům pustit znovu z archivu iVysílání.

Kontakty na vyučující

Mgr. Dita Mrázková
třídní učitelka 4. a 5. třídy
734 313 743
608 140 966
zspecps@seznam.cz

Mgr. Nela Eflerová
třídní učitelka 1. a 3. třídy
605 536 414
eflerova@zspec.cz

Bc. Veronika Hlinková
učitelka Prv, ČlaS
608 267 361
hudcova.veronika@gmail.com

Simona Šrytrová
třídní učitelka 2. třídy
728 442 993
srytrova@zspec.cz

Mgr. Václav Štíhel
učitel AJ
724 251 042
arborist@firemni.cz